Modelarze z Mielca w Mistrzostwach Świata Modeli Kosmicznych

Modelarze z Młodzieżowej Akademii Umiejętności Technicznych „Leonardo” z Mielca wezmą udział w Mistrzostwach Świata Modeli Kosmicznych. Zawody odbędą się we Lwowie w dniach 22 – 30 sierpnia. Wyjazd mielczan na Ukrainę wymaga jednak wsparcia sponsorów.

W najważniejszych na świecie zawodach wezmą udział juniorzy Wojciech Koszelski , Przemysław Żurawski i Eryk Halaburda, zaś tegoroczny maturzysta Andrzej Rusinowski i Grzegorz Goryczka będą reprezentować Polskę w klasyfikacji seniorów. Jednym z sędziów międzynarodowych będzie Bogdan Koszelski.

„Poziom modelarzy z roku na rok jest coraz wyższy. Wyniki, które w ubiegłych latach zapewniały pierwsze lub drugie miejsce dziś już nie gwarantują podium. Dlatego musimy ciągle trenować” – powiedział instruktor Grzegorz Goryczka. 

Młodzieżowa Akademia Umiejętności Technicznych „Leonardo” powstała w lutym 2015 roku przy Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu. W ramach Akademii organizowanych jest wiele kursów rozwijających konkretne umiejętności praktyczne, np. modelarskie, robotyczne,  fotograficzne czy też z projektowania komputerowego.

„Wszystkie zajęcia w „Leonardo” w całości finansowane z funduszy pozyskiwanych od sponsorów. Koszty jednak rosną, ponieważ rośnie liczba uczniów uczestniczących w zajęciach oraz konkursach i zawodach sportowych bardzo wysokiej rangi . Dlatego też zwracam się do mieleckich przedsiębiorców, aby zechcieli nawet symboliczną złotówką wesprzeć  tę naprawdę potrzebną w naszym lotniczym środowisku inicjatywę. Tym bardziej że sukcesy naszych modelarzy są świetną  promocją Mielca”  – przekonuje  Zdzisław Nowakowski , dyrektor CKPiDN.

[Michał Krawiec] 

naszmielecmodelarzezmielca.jpg